• Akcja sprzątania świata. Czysty jest mój świat.

27.09.2022

W dniach 16-19 września klasy 1-3 wzięły udział w akcji sprzątania świata Czysty jest mój świat.Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej uczniów, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W tych dniach uczniowie z wychowawcami udali się w teren, wyposażeni w worki i rękawiczki ochronne ruszyli do walki o czysty świat, sprzątając teren wokół szkoły.Podczas akcji zachęcaliśmy i motywowaliśmy uczniów do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania oraz do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Akcja sprzątania świata Czysty jest mój świat  jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.Nasi uczniowie jak co roku z zapałem uczestniczyli w działaniach na rzecz środowiska porządkując okolice szkoły. Wszyscy pracowali solidnie, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

• Z w i ą z e k  H a r c e r s t w a RP Dolnośląska Chorągiew Harcerzy  im. Orląt Lwowskich
          • Z w i ą z e k H a r c e r s t w a RP Dolnośląska Chorągiew Harcerzy im. Orląt Lwowskich

27.09.2022

Potrafisz rozpalić ognisko? Rozbić namiot? Wędrować po lasach? Zbudować samodzielnie łóżko? NIE? - To bardzo dobrze! Pokażemy Ci to wszystko, a na dodatek przeżyjesz epickie przygody z najlepszą ekipą w tej części świata. TAK? - Jeszcze lepiej! Z takim zapleczem będziesz mógł/mogła wynieść z drużyny jeszcze więcej. Gwarantujemy niesamowite wspomnienia, przygody, przyjaźnie i nowe umiejętności. Dołącz do bielańskiego zastępu 14 Wrocławskiej Drużyny Harcerzy “Gawra”(chłopcy) lub 14 Wrocławskiej Drużyny Harcerek „Połonina”(dziewczynki).

Chłopców zapraszamy już w najbliższy piątek na zbiórkę ponaborową. Godzina 16:00-18:00. Zaczynamy przed szkołą. W razie pytań, dzwoń pod ten numer: 721 844 645. Zabierz kumpli, widzimy się w piątek!

Dziewczynki zapraszamy na zbiórkę w sobotę 01.10 o godzinie 10:00 w Parku Południowym. Zaczynamy pod pomnikiem Chopina. W razie wątpliwości – dzwoń na numer 796 133 639. Będzie super!

DLA RODZICÓW:

Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy na zbiórki harcerskie chłopców i dziewczynek w wieku 11-13 lat.

Zbiórki dla chłopców: Piątki 16:00 - 18:00, rozpoczęcie ZSP Bielany (pierwsza zbiórka już w najbliższy piątek) Kontakt do drużynowego: Bartłomiej Sobieszek tel. 721 844 645

Pierwsza zbiórka dla dziewczynek: sobota 01.10.2022r. o godzinie 10.00. Po pierwszej zbiórce, cotygodniowe zbiórki zastępu bielańskiego będą odbywać się w domu parafialnym przy parafii św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich w ustalony przez harcerki dzień tygodnia. Kontakt to drużynowej: Hanna Bazan tel. 796 133 639

Z harcerskim pozdrowieniem,

Sam. Monika Susłowicz