• Święto Szkoły - 24 maja 2024

15.05.2024

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi pracami członków społeczności szkolnej, które będą mogli Państwo nabyć podczas Święta Szkoły 24 maja. Uczestnicy wydarzenia mogą też stać się właścicielami voucherów i fantów przygotowanych przez Przyjaciół Szkoły. Zachęcamy do nabycia: zaproszeń na spektakle w ATM, zaproszeń do udziału w serialach "Lombard. Życie pod zastaw", "Policjantki i policjanci", kolacji w Hotelu Orient Palace, voucherów na zabiegi w  Lady Go Studio Urody, biżuterii artystycznej, Toyoty na weekend, piłka z autografami siatkarek ekstraklasowej drużyny #KGHM Volley Wrocław wraz z szalikiem kibica i kubkiem i wiele, wiele innych.

Program uroczystości:

8.30- 10.00 część oficjalna - hala sportowa wejście od ul. Kolejowej

16.00- 19.00 - część rozrywkowa – teren szkoły

W tej części planujemy m.in.:

• Kiermasz, które będzie prowadził Tata dwójki naszych uczniów, p. Radosław Bielecki, znany również z kabaretu Neo-Nówka
            • Przystanek Zdrowia – warsztaty kulinarne, psychodietetyk
            • Występy artystyczne
            • Dmuchane zamki
            • Food trucki
            • Strefa chillout
            • Strefa ortografii na wesoło
            • Warsztaty robotyki Lego
            • Warsztaty sadzenia roślin - “Dzieciaki sadzeniaki”
            • Warsztaty szydełkowania
        •  SZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI WIOSENNEJ
          • SZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI WIOSENNEJ

10.05.2024

Nasze wspaniałe pierwszaki wzięły udział w SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI WIOSENNEJ.
            Każda klasa pierwsza  zaprezentowała utwór o tematyce wiosennej zachęcona piękną pogodą za oknem.
            Kolory ubrań również wprowadziły nas w wiosenny klimat.
            Dziękujemy za piękne przygotowanie oraz wykonanie piosenek.

Organizatorzy: Anna Stryjakiewicz, Magdalena Rutkowska, Karolina Bolińska Bączkiewicz

• SZKOŁA PRZYJACIELEM FUNDACJI POLSKIEDZIECI.ORG

08.05.2024

W kwietniu w ramach poznawania i oswajania dzieci z nowymi smakami Fundacja Polskiedzieci.org odwiedziła naszą szkołę, w której jest Automat Jem bo Wiem. Według Fundacji -  szkoła w Bielanach Wrocławskich wyróżnia się wśród innych, podejściem, sposobem komunikacji, zaangażowaniem, energią i chęcią poszerzania wiedzy w zakresie edukacji żywieniowej. Dla Fundacji jest to niezwykle ważne bo w tym temacie wszyscy gramy do jednej bramki. Kadra pedagogiczna oraz dzieci wykazały się niezwykle ważną w dzisiejszych czasach kulturą osobistą - nie było przepychania się w kolejce, wyrywania produktów - była przestrzeń na rozmowę o tym co dzieci lubią jeść, za czym nie przepadają tak abyśmy mogli dobrać konkretne produkty do posmakowania. Nauczyciele przy degustacji również wykazali zaangażowanie, ciekawiły ich smaki bułek i przekąsek. Podczas degustacji wraz z dziećmi degustowali produkty pokazując w ten sposób, że warto próbować - nawet jak mus ze szpinakiem nie wyglądał zachęcająco a finalnie okazał się bardzo dobry w smaku Jak każdy z nas wie - to my dorośli jesteśmy najlepszym wzorem dla młodego pokolenia.

Podczas degustacji dzieci i kadra pedagogiczna spróbowała:

240 porcji świeżych bułek śniadaniowych

120 porcji owsianki kakaowej

200 porcji musu warzywnego ze szpinakiem

200 porcji naturalnych chipsów z jabłek

300 porcji bakalii i rodzynek

Było wesoło i smakowicie.

Stajemy się PRZYJACIELEM FUNDACJI POLSKIEDZIECI.ORG. To z Fundacją będziemy realizować więcej inicjatyw i działań związanych z edukacją zdrowotną. Cieszymy się na nowy początek i wielkie możliwości współpracy z tak świadomą, otwartą i nieprzeciętnie zaangażowaną Fundacją.

• Eko Pokaz Mody klas 1-3

06.05.2024

W dniu 29 kwietnia 2024 roku odbył się „Eko Pokaz Mody”, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3.

Uczestnicy zaprezentowali pięknie wykonane stroje z materiałów ekologicznych i recyklingu. Były suknie balowe, stroje codzienne i plażowe oraz astronauta i inspektor Gadżet. Wszystkie piękne i każdy oryginalny.
            W prezentowanych strojach pojawiły się gazety, tektura falista, wytłoczki do jajek, rolki papierowe, folia aluminiowa, nakrętki plastikowe, butelki plastikowe, opakowania plastikowe, foliowe jednorazowe.

Jury, w składzie pani wicedyrektor Joanna Lewandowska, pani Katarzyna Kowalczuk i pani Agata Kowalczyk, miało trudne zadanie, jednak po obradach wyłoniło laureatów:

I miejsce zajął Karol Kwintal z klasy 1e
            II miejsce zajęła Ula Danielewska z klasy 2c
            III miejsce zajął Stanisław Bury z klasy 3d
            wyróżnienie otrzymali: Emilia Kardasz z klasy 2d, Daniz Mursagulov z klasy 2c, Patrycja Zawada z klasy 1b. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a laureaci nagrody.

Dziękuję wszystkim za udział w pokazie.

Koordynator Monika Pietrzak

• Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Unicef w Bielanach Wrocławskich
        • tel. (+48) 713112793 fax. (+48) 713110483
        • Bielany Wrocławskie ul. Akacjowa 1 55-040 Kobierzyce 55-040 Bielany Wr. Poland